четверг, 10 октября 2013 г.

masakra

i to tylko początki. Udało mi się  przygotować na projektowanie graficzne  dwa projekty. Nie jestem zbyt zadowolona z nich, ale po koleje.
Wczoraj mieliśmy intensywny dzień. Najpierw angielski i test, gdzie rzutem na taśmę trafiłam do grupy niby zaawansowanej. Później w przerwie praca i spotkanie organizacyjne (kolejne) z wiedzy o działaniach i strukturach wizualnych.
Prowadzący bardzo ciekawy. Czym ciekawy? Może sposobem wyjaśnienia, potrafi znaleźć słowa, które brzmią rozsądnie i zrozumiale. Przy realizacji jakichkolwiek projektów radził nie korzystać z pierwszych lepszych pomysłów (co chętnie stosuję niestety), tylko ciągle szukać. No i dał nam zadanie na semestr. Zrobić projekt w dowolnej formie na temat hasła, których było dosyć dużo do wyboru.
Zachowałam sobie dwa:
- iluzja przestrzeni
- kinetyka obrazu
reszta nie była o wiele łatwiejsza, na razie trochę to omówiłam, podzieliłam się z Robertem, ale cała praca jeszcze przede mną. Teraz mam problem, żeby nie skorzystać ze schematów i wymyślić coś naprawdę oryginalnie indywidualnego.

Co do zajęć z liternictwa i litografii, to tutaj też Pan nas organizacyjnie poinformował, że będziemy rysować literki (oczywiście nie tak wprost, tylko bardziej opisowo i mądrze o tym ogłosił). Podzielił na trzy grupy i każdej przydzielił swój font. Dostałam lubalin. Teraz mamy dobrze się nauczyć, zrobić milion rysunków zainteresowanych nas liter, a na koniec ma wyjść taka prezentacja tego fontu. Jaka, to się okaże za parę miesięcy :)

No i oto prezentacja moich pierwszych dwóch projektów na temat PRIMA APRILIS i POCZĄTEK I KONIEC.


zdjęci nie są zbyt dobre, ale planuję jeszcze zrobić to w wersji elektronicznej. Początek i koniec mam przyrobić bez wyrazu nie istnieje i uważniej poukładać litery. A prima aprilis został przyjęty i włożony do teczki, mimo tego, że można się przyczepić co do przestrzeni między literami. Którą zrobiłam specjalnie, ale która by lepiej wyglądała, jeżeli słówko Prima trochę zwiększyć. Ale chyba nie będę tego zmieniać. Zobaczymy.

Co do pomysłów innych, to byłam pod przyjemnym wrażeniem poszukiwań Oliwii. U niej naprawdę było dużo więcej tego i 2 pomysły poprostu 100% trafne. No i u Gosi też ciekawy pomysł z rysunkiem głowy człowieka i stóp (początek  i koniec). Cóż, skorzystam z rady Pana profesora Jędrosia i będę więcej szukać.

Комментариев нет:

Отправить комментарий