четверг, 19 декабря 2013 г.

PROJEKTowanie

no i co z tym projektowaniem? nie jest najgorzej. Ostatnio mieliśmy robić rozkładówkę (tekst + illustracja). Wylosowałam Fraszki Wojciecha Wojnara. Takie zabawne krótkie wierszyki o Polityku, Wiernym i Ambitnym.
     Odrazu miałam pomysł zrobić grafikę - trzy mieszkania na róznych piętrach i w jednym ukrywa się ambitny, z drugiego ucieka wierny i w trzecim siedzi na worku z pieniędzmi polityk. Jednak został odrzucony za zbyt dosłowność. Padło hasło od Pani Joanny "znaki drogowe". Więc zaprojektowałam kolejną rzecz, która też okazała się słabą. Wygląda raczej jak podręcznik dziecięcy dot. ruchu drogowego.


Na szybko też zrobiłam coś w rodzaju schematu, który mało się nadaje na ilustrację. No i oczywiście zostałam skrytykowana.





Więc myśl rozwiała się dalej. Zachciało mi się zrobić takie konturowe rysunki jak u Janka Kozy. Coś prostego. Udało się, nawet mi się trochę podobało




jednak zdecydowałam się na realizację jeszcze jednego pomysłu z kartami. Tło ciemno zielone, jak stól do gry w poker i na kartach tekst. Ta wersja prezentowała się najbardziej efektownie. Za co (OMG!) dostała pochwałę :) nawet mając już więcej niż 7 lat, to strasznie lubię kiedy mnie chwalą.


Podsumowując na zaliczenie mam przygotowac jeszcze
kartkę 9\X dzień znaczka pocztowego
małą książeczkę o mnie lub spacer po moim mieście
dokończyc ilustrację przysłowia
no i wydrukowac co nie jest wydrukowano, zrobic zdięcie tego czemu nie jest zrobione.

понедельник, 9 декабря 2013 г.

konkurs

myślałam, że uda mi się częściej pisac, ale wir wydarzeń poprostu wciągnął mnie. Praca, treningi i uczelnia pochłoneły mnie całkowicie. Ale mistrzostwa polski są już za mną, więc można trochę odetchnąc.

Najłatwiej będzie napisac o każdym przedmiocie po kolei. Zacznę od mojej pierwszej próby uczestnictwa w konkursie stworzenia logo stowarzyszenia gmin i powiatów aglomeracji wrocławskiej (nawet zapamietałam tę nazwę).

było sporo pomysłów. Oczywiście pierwszy - słoneczko :) niby centrum i powiaty. Na co Pani Joanna powiedziała, że już jestem drugą osobą  z podobnym pomysłem i pokazała nam zabawny "przypadek" plagiatu. Kiedy na stworzenie logo miasta (Białystok) wydano około 300 tys złotych i został wybrany projekt, który (jak później się okazało) prawie identycznie powtarzał logo stowarzyszenia gejów i lesbijek gdzieś w stanach.
taka zabawna wpadka)) czasu było niewiele i brak programów w domu jednak był odczuwalny. Więc wyszło co wyszło, ale jestem zadowolona z udziału